• Майстер – клас «Великодний декор»

• В Ужгородській центральній міській бібліотеці пройшли заходи в рамках фестивалю "Історія/UA"

• В ГОЛОВНІЙ БІБЛІОТЕЦІ УЖГОРОДА ПРЕЗЕНТУВАЛИ КНИГИ ІВАНА ХЛАНТИ

• Свято закоханих «Лиш для любові варто жити, про любов сьогодні всі слова»

• Презентація книги Юрія Шипа "Зліт на крилах літ"

• “Козацькому роду нема переводу”

ВІДЗНАЧЕННЯ 80 –РІЧЧЯ СТВОРЕННЯ КАРПАТСЬКОЇ УКРАЇНИ У МІСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ

alt15 березня Закарпаття відзначає  80 –річчя   створення Карпатської України - держави, яка проіснувала один день, але мала великий вплив на подальший розвиток краю та загалом України.

З нагоди цієї дати в Ужгородській центральній міській бібліотеці пройшов  спільний навчально – виховний захід «Карпатська Україна : сучасний погляд».  Викладачі  історії Ужгородського торговельно-економічного коледжу КНТЕУ  Вікторія Павлик та Оксана Фречка розповіли студентам про нелегкий шлях нашого краю від автономії у складі Чехословаччині до утворення незалежної держави.alt

Ті буремні і непрості часи неможливо описати без згадки про отця Августина Волошина – президента Карпатської України, який є одним із найшанованіших закарпатців. Саме на прикладі його біографії та діяльності можна побачити, як історія, політика і війна зробили Закарпаття таким, яким воно є сьогодні і що означало для подальшого розвитку цього краю проголошення незалежності Карпатської України.

alt Протягом заходу демонструвалися  уривки з документальних фільмів  про вибори до Сойму, про місця,  де народився  і проживав деякий час перший Президент  Карпатської України.

Модератором події  був  студент Ужгородського торговельно-економічного коледжу КНТЕУ Володимир Статкевич.

Протягом заходу звучали уривки з твору «Вічника» М.Дочинця,  вірші «Карпатська Україна» С. Малильо  та інші вірші,які декламували студенти Анна Павлик, Маріанна Чорей, Вікторія Семйон, , Марина Данило,  Анастасія Мацько а  також  розповіли , які зрушення в економіці сталися за час прем’єрства А.Волошина.alt

Насамкінець, було зауважено, що українці на Закарпатті були першими у міжвоєнній Європі народом, що не змирилися із анексією, а зі зброєю в руках став на захист своєї свободи від агресії сусідніх держав.