• Презентація словацько-українського освітнього проєкту, який буде реалізовуватись на базі КЗ «Ужгородська публічна бібліотека» та КЗ «Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва».

• В Ужгородській публічній бібліотеці пройшла інтелектуально-розважальна гра до Дня Всіх Святих «Хелловін по-українськи»

Творчий вечір до 80-річчя Івана Хланти відбувся в Ужгороді (ФОТО)

Творчий вечір «Володар мудрості народної», присвячений 80-річчю Івана Хланти, заслуженого діяча мистецтв України, мистецтвознавця, кандидата філологічних наук, педагога, бібліографа, відбувся сьогодні в Ужгородській центральній міській бібліотеці.

Творчий вечір до 80-річчя Івана Хланти відбувся в Ужгороді (ФОТО)

Іван Хланта народився у багатодітній селянській сім'ї у селі Копашново на Хустщині. Закінчив філологічний факультет Ужгородського державного університету (1964), аспірантуру Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії ім. М. Т. Рильського Академії наук України (1974). У 1976 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Українська соціально-побутова казка»; у 2007 р. — мистецтвознавче дослідження на докторський ступінь із теми «Жанр духовної пісні: історія та поетика (на матеріалі Карпатського регіону)».

За більш ніж 50 років творчого життя видав понад 100 книжок, активно працює в різних напрямках як фольклорист, літературознавець, бібліограф, мистецтвознавець, педагог, і в кожному дивує відкриттями нових інтелектуально-мистецьких фактів та явищ. Можна лише дивуватися, як треба любити свій край, щоб протягом багатьох років проводити пошуково-дослідницьку роботу, записувати розповіді старожилів, перебрати численні архівні документи, систематизувати, впорядкувати написане, щоб залишити в людських серцях добрий слід і гарну пам’ять.

Як педагог Іван Хланта свої знання, уміння, душевне тепло, життєвий і творчий досвід з радістю і захопленням віддає своїм шанувальникам. Книги Івана Хланти, відзначають дослідники його творчості, не тільки бережуть генетичну пам’ять свого народу, а й пробуджують його національну свідомість.

Вітання ювіляру від імені міського голови Ужгорода Богдана Андріїва та депутатського корпусу, грамоту Ужгородської міської ради передала заступниця начальниці управління у справах культури, молоді та спорту Мар'яна Чегіль.

Привітати ювіляра прийшли також родичі, друзі, поціновувачі творчості. Музичний подарунок презентувала ужгородська співачка, вокалістка Заслуженого академічного Закарпатського народного хору Мирослава Копинець.

На вечорі представили й виставку творчого доробку Івана Хланти.