Правопросвітницький захід з нагоди відзначення Дня Конституції для бібліотечних працівників

/www.legalaid.gov.ua/novyny/pravoprosvitnytskyj-zahid-z-nagody-vidznachennya-dnya-konstytutsiyi-dlya-bibliotechnyh-pratsivnykiv/

«Довгий шлях Конституції України» під такою назвою 24 червня пройшла правознавча зустріч в Ужгородській центральній міській бібліотеці  представників Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області та Ужгородського місцевого центру, а також Відділу  Міністерства у справах ветеранів України у Закарпатській області.

На початку заходу фахівецьчитального залу міської бібліотеки  привітала присутніх та наголосила, що найвищий закон утверджує багатовікове прагнення українського народу до незалежності власної держави та розповіла про довгий шлях становлення української Конституції.
Начальник відділу комунікації та правопросвітництва Регіонального центру з надання БВПД Оксана Дудаш зазначила, що право на безоплатну правову допомогу також є одним із прав громадян України, гарантованим їм Конституцією. Фахівець проінформувала присутніх про порядок надання безоплатної правової допомоги в кримінальних та адмінстративних затриманнях та арештах тощо.  Зазначила, хто має право на безоплатну первинну та вторинну правову допомогу,  як проходить сама процедура надання послуг і т.д.
Марія Рішко – заступник начальника відділу Ужгородського місцевого центру надання БВПД розповіла про послуги, які надає центр:. Зокрема, пояснила, що отримати первинну правову допомогу –  юридичні консультації, розяснення, складання заяв, скарг, звернень, окрім документів процесуального характеру – має право кожен, хто перебуває під юрисдикцією України. Отримати представництво у судах, перед органами державної влади тощо мають право законодавчо ви значені категорії громадян: малозабезпечені, учасники бойових дій, внутрішні переселенці, діти, жертви домашнього та інших видів насильства тощо.
У межах заходу відбулося активне спілкування між фахівцями БПД та присутніми. Всі охочі змогли задати питання та отримали фахові відповіді.
За безоплатною правовою допомогою звертайтесь до найближчих центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті, або телефонуйте на єдиний контакт-номер системи БПД 0800213103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів в Україні).