В Ужгороді презентували книжки Івана Хланти "Пісні українців Кубані" та "Пісні українців Мараморощини" (ВІДЕО)

Записи пісень здійснив Іван Хланта – провідний методист обласного організаційно-методичного центру культури, заслужений діяч мистецтв України та фольклорист.

До збірника «Пісні українців Кубані» відібрано найпопулярніші, найкращі за змістом і художньою вартістю пісенні твори українців Кубані Російської Федерації, записані у 1995 році. Збірник є спробою привернути увагу українського читача до своєї культурної спадщини, що нині перебуває за межами України, щоб кожен українець відчув себе часткою цілого народу, частиною загального європейського простору.

До книжки «Пісні українців Мараморощини (Румунія)» ввійшли найбільш довершені зразки народних пісень, записаних у кінці 90-х років ХХ та на початку ХХІ століть від обдарованих носіїв фольклору у селах Бистрий, Великий Бичків, Вишавська Долина, Вишня Рівна, Красний, Кривий, Кричуново, Луг, Миково, Поляна, Русково. За всю історію видання українського фольклору така повна збірка народної пісенності Мараморощини з музичним супроводом публікується вперше.