





-
"Поезія, що торкається серця: 95 років Ліні Костенко"
-
Тренінг з першої домедичної допомоги у бібліотеці: знання, що рятують життя
-
"Безпечний Інтернет: навички критичного сприйняття інформації"
-
"Магія слова: вечір натхнення і драми"
-
В Ужгородській публічній бібліотеці відбувся музично-літературний вечір «Таємниці Сковороди».
-
«Тобі, Україно – моя шана і любов», під такою назвою в Ужгородській публічній бібліотеці пройшли патріотичні читання.
Правове інформування «Молодь і право: розуміти, знати, дотримуватись»
Четвер, 24 жовтня 2019

В ході правопросвітницького заходу студенти вдосконалили свої знання про права і свободи, на які має право людина і громадянин, а також обов’язки, яких необхідно дотримуватися.
Представники Закарпатської юстиції Леся Тимчук і Владислав Товтин розповіли студентам про загальнонаціональний правопросвітницький проєкт «Я МАЮ ПРАВО!» та інформаційні кампанії Мін’юсту «Як вирішити спір?», «Громадський радник у кожну громаду», «Стоп булінг», «Податкова знижка», «Освіта без хабарів».
Так, студентам детально пояснили, що відповідальність за неправомірну вигоду, зокрема хабар, несуть обидві сторони – і та, що його дає, і та, що його отримує.
Своєчасне добровільне повідомлення про неправомірну вигоду звільняє від кримінальної відповідальності.
Необхідно запам’ятати:
• В жодному разі НЕ ДАВАЙ ХАБАРА!
• Звернися до органу студентського самоврядування або профспілки навчального закладу, повідом керівництво цього закладу.

• Повідом правоохоронні органи, які роз’яснять подальші дії.
• Підготуй докази (аудіо-, відеозапис, свідчення друзів).
• Напиши заяву у поліцію за місцезнаходженням навчального закладу.
ЗАПАМ’ЯТАЙ! ТИ МАЄШ ПРАВО на освіту без корупції!

В ході правового інформування студентам нагадали, що саме 10 грудня цього року виповниться 71 рік від дня проголошення Загальної декларації з прав людини. Цей важливий міжнародний документ, який ґрунтується на двох основних цінностях – людській гідності та рівності, було прийнято Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році.
Надзвичайно цікавими були переглянуті відеоролики, де видатні українські естрадні виконавці, журналісти наголошують про гарантовані кожному права і свободи.
Також студенти музичного коледжу більше дізналися про те, як діяти в тих чи інших ситуаціях, коли порушуються їхні права, та куди звертатися за безоплатною правовою допомогою. Так, можна звернутися до місцевих центрів або бюро правової допомоги за юридичними консультаціями, а також, у разі необхідності, за рахунок держави отримати адвоката. Крім того, зателефонувати за номером 0 800 213 103 Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги (цілодобово та безкоштовно в межах України).

-
Публічна інформація
-
Громадський інформаційний простір