1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
  • В Ужгородській публічній бібліотеці провели сесію гуманістичної освіти з розвитку життєвих навичок "Life Skills

  • Зустріч з книжковою блогеркою, письменницею та івент-менеджером Оксамиткою Блажевською

  • Творча зустріч з актором кіностудії ім.Олександра Довженка, живе в Парижі та працює актором в Театрі дю Солей – Анатолієм Переверзєвим.

  • Вдячність студентам та куратору групи за сприяння в зйомках короткометражного фільму "Сон з минулого"

  • Екскурсія до бібліотеки

  • Інтелектуальна гра «Сторінками творчості Тараса Григоровича Шевченка»


«Із серцем, повним добра і сонця» (До 100-річчя від дня народження Михайла Томчанія

17 липня в літературно-мистецькій вітальні Ужгородської міської бібліотеки відбувся літературний вечір пам'яті до 100-річчя від дня народження Михайла Івановича Томчанія «Із серцем, повним добра і сонця».
Михайло Томчаній – не тільки знаменитий письменник, добра людина, - він був люблячим і ніжним чоловіком, мудрим і лагідним батьком, дідусем, що знав безліч історій і легенд і не скупився передавати свої пізнання внукам.
   На вечорі були присутні родина письменника : донька Габріелла з чоловіком, син Михайло та внуки Катерина і Михайло, які поділились з присутніми своїми спогадами про Михайла Томчанія, про те, який нелегкий життєвий шлях він пройшов, але попри все, був хорошим батьком та дідусем.

   Як письменник, Михайло Томчаній виростав із живого виру життя. Його творчість тематикою вкорінена у рідний закарпатський грунт, художніми тенденціями, проблематикою, вона оперта на загальноукраїнський материк, який він збагатив разом із своїми побратимами.
   Василь Густі - поет, прозаїк, перекладач, голова Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України, та Сергій Федака - доктор історичних наук, професор УжНУ, письменник, журналіст, член НСПУ, розповіли про творчий шлях Михайла Томчанія, про його найвідоміші романи («Терезка», »Жменяки», «Тихе містечко», «Брати»…), які засвідчили найвищу зрілість таланту прозаїка.
   Ведучі вечору Марина Мандзинець та Лейла Мамедова, зачитували уривки із знаменитих «Жменяків» та вірші, які написали відомі закарпатські поети про Михайла Томчанія.
   Михайло Томчаній приніс у літературу глибоке знання минувшини, власне бачення процесу оновлення землі і духовного зростання людей отчого краю, з якими творчо мужнів і він сам. Рідне Закарпаття стало для нього джерелом мотивів, образів і характерів, надало його творам певного колориту. Це був письменник, який у роки тотальної русифікації понад усе любив стократ розтерзану й розіп`яту матір Україну, робив усе, що міг, для виживання українського народу і його рідної мови.
   Михайло Іванович Томчаній належить до когорти славетних митців слова Срібної Землі ХХ століття, творчість якого засвідчує глибокий патріотизм, відданість і любов до отчого дому, рідного краю, щирих, відкритих та духовно багатих людей.
   Також, на вечорі була присутня Олександра Ігнатович – кандидат філологічних наук, дослідниця творчості Томчанія, яка дуже влучно відмітила найсуттєвіші моменти життя та творчості нашого земляка, показала раритетні видання, в яких були опубліковані перші твори Михайла Томчанія. І навіть, дала змогу всім присутнім послухати інтерв'ю з дружиною Томчанія Гізеллою.

«…Він промовчить. А в тому мовчанні голос честі й любові не стих.
Нам і мовчки ще скаже Томчаній те, що словом сказати не встиг…»

                                                                            Петро скунць «Горянська хата»
                                                                                                 (пам'яті М. Томчанія)

    В читальному залі оформлена книжкова виставка «Лицар честі і любові» (До 100-річчя М.І. Томчанія)

Ми в соцмережах


Публічні закупівлі