1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
  • Зустріч з книжковою блогеркою, письменницею та івент-менеджером Оксамиткою Блажевською

  • Творча зустріч з актором кіностудії ім.Олександра Довженка, живе в Парижі та працює актором в Театрі дю Солей – Анатолієм Переверзєвим.

  • Вдячність студентам та куратору групи за сприяння в зйомках короткометражного фільму "Сон з минулого"

  • Екскурсія до бібліотеки

  • Інтелектуальна гра «Сторінками творчості Тараса Григоровича Шевченка»

  • В читальній залі Ужгородської публічної бібліотеки відбувся культурно-мистецький захід «Тарас Шевченко – геній пензля і пера»


В міській бібліотеці презентували нове видання

alt8 грудня у літературно –музичній вітальні Ужгородської центральної міської бібліотеки відбулася презентація унікального видання «Тисячолітнє дерево. Народні музичні інструменти Закарпаття: музичні традиції і сучасність», автор якого,  відомий етнограф, етномузиколог, один з представників сучасної української органології, провідний вчений  у галузі дослідження інструментальної музики Закарпаття, художній керівник народного фольклорно – етнографічного ансамблю «Ужгород» Віктор  Шостак.

Дана книга випущена на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України за програмою «Українська книга» 2016 року.

На сторінках даного видання читач знайде унікальні факти про єдність слова і музики у фольклорі Закарпаття, про музичні інструменти і музичну комунікацію в пастушій традиції краю, про типи закарпатських  народних інструментальних ансамблів, про роль народного музичного інструментарію у місцевих традиційних  обрядах русинів-українців, угорців, румунів, що маючи  спільну багатовікову історію, продовжують плекати тисячолітнє дерево пізнання світу. alt

У заході  взяли участь начальник управління у справах культури спорту, сім’ї та молоді Ольга Василиндра, директор видавництва «Карпати» Віктор Браславець, головний редактор видавництва «Карпати» Борис Кушнір, Заслужений працівник культури України Василь Габорець, викладач Ужгородської дитячої музичної школи №1ім.П.Чайковського, завідувач відділу, музикознавець Наталія Піцур, провідний методист Обласного  організаційно-методичного центру, заслужений діяч мистецтв України Іван Хланта, викладач Ужгородського музичного училища ім.Д.Задора Віра Мадяр-Новак, які привітали автора з виходом цього унікального видання, дали оцінку і висловили свої враження.

Під час презентації звучали вірші  автора Марини Попович – Павлик. Присутня молодь і гості почули цікаві розповіді про музичні інструменти, про традиції і звичаї пов’язані з цими традиційними  народними інструментами.alt

З великою цікавістю присутні студенти  Ужгородського коледжу культури і мистецтв слухали і побачили музичні інструменти такі як дримба, сопілка, дудукало, брязкало та тріскотало. Під час презентації гості насолоджувалися народними закарпатськими  піснями  у виконанні народного фольклорно-етнографічного ансамблю «Ужгород».alt

 Презентацію підготувала і провела бібліотекар відділу обслуговування  Ужгородської центральної міської бібліотеки Андріана Гузак.

 

Ми в соцмережах


Публічні закупівлі