1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
  • Вдячність студентам та куратору групи за сприяння в зйомках короткометражного фільму "Сон з минулого"

  • Екскурсія до бібліотеки

  • Інтелектуальна гра «Сторінками творчості Тараса Григоровича Шевченка»

  • В читальній залі Ужгородської публічної бібліотеки відбувся культурно-мистецький захід «Тарас Шевченко – геній пензля і пера»

  • Презентація словацько-українського освітнього проєкту, який буде реалізовуватись на базі КЗ «Ужгородська публічна бібліотека» та КЗ «Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва».

  • В Ужгородській публічній бібліотеці відбулася презентація дитячих робіт «Світ очима дітей» студії образотворчого мистецтва «Золота палітра»


Презентація довідково-інформаційного видання "Заклади культури клубного типу Закарпатської області. Народні та зразкові аматорські колективи"

alt10 березня, в Ужгородській центральній міській бібліотеці відбулася презентація довідково-інформаційного видання "Заклади культури клубного типу Закарпатської області. Народні та зразкові аматорські колективи".

Видання упорядкували Юрій Глеба – заслужений працівник культури України, Ганна Дрогальчук – директор Обласного організаційно-методичного центру культури, Марина Офіцинська – завідувач редакційного сектору ООМЦК. Над художнім оформленням попрацював відомий книжковий графік Микола Дем’ян, комп’ютерну верстку здійснила Маріанна Лазорець-Стан.

Відкрили презентацію музичним вітанням народний дует "Рідна пісня" у складі Тетяни та Сергія Раховських Ужгородського районного будинку культури. Вони виконали пісні на слова Ольги Тимофієвої та Марії Купарь.

Вагоме слово про книжку сказав заслужений працівник культури України Юрій Глеба. Він коротко охарактеризував книжку, відзначив, що це видання – своєрідна фіксація певного етапу історії культури краю. Розповів також і про складнощі, що виникали в процесі написання книжки, збору матеріалів.alt

Директор Обласного організаційно-методичного центру культури Ганна Дрогальчук справедливо зазначила, що книга обов’язково ввійде в історію, адже в ній є цінна інформація про творчі колективи та їхню роботу.

У рамках презентації виступили Ангеліна Трушевська, Марина Прісняк, Даніела Якобчук – учасниці народної аматорської студії поезії "Чарівне слово" Ужгородського міського центру дозвілля – будинку культури, лауреати ХІІ обласного конкурсу українського художнього слова імені Івана Ірлявського "Моя весна".
Марія Панько – керівник народного аматорського фольклорного ансамблю "Ґаздині" будинку культури села Пацканьово Ужгородського району, розповіла про свій колектив, його творчі здобутки. Керівник народного інструментального ансамблю "Рапсодія" Ужгородського районного будинку культури Леся Дубенко виконала музичну композицію.

Заслужений діяч мистецтв України, провідний методист Обласного організаційно-методичного центру культури Іван Хланта відзначив високий рівень і професіоналізм упорядників та авторів публікацій і висловив побажання не зупинятись на досягнутому, а продовжувати видавничу діяльність. Зокрема, він побажав, щоб більша увага приділялась фольклору нашого краю. Він зауважив, що підготував до друку чергову свою книжку "Коломийкарі Закарпаття", що вийде в світ, як будуть кошти.alt

Серед учасників презентації Микола Дем’ян – відомий художник-оформлювач, дизайнер, знаний книжковий графік, художній редактор Закарпатської філії Київського видавництва "Знання", Ярослав Федишин – директор видавництва TIMPANI, Віктор Шостак – керівник народного аматорського фольклорно-етнографічного ансамблю "Ужгород" Ужгородського міського центру дозвілля – будинку культури.

До видання ввійшли статті 37 авторів. Серед них кандидат мистецтвознавства Василь Андрійцьо, заслужені працівники культури України Василь Кобаль та Василь Попович, заслужений діяч мистецтв України Іван Хланта. Цікаві та змістовні матеріали до книжки підготували працівники культури Володимир Власюк, Тетяна Гудачок, Марина Офіцинська, Наталія Сасин, Іванна Яворська та інші. 
У книзі запропоновано 68 творчих довідок про колективи, які працюють при будинках культури і клубах, також подано список “народних” (“зразкових”) колективів, які існують при інших відомствах.alt

Матеріали розміщено у чіткій послідовності. Відкривають видання розповіді про колективи Обласного організаційно-методичного центру культури. Потім усе розташовано за адміністративним поділом – міста обласного підпорядкування та райони. Послідовність витримана за алфавітним порядком. Якщо є два і більше колективів, то вони розміщені за жанрами (у межах одного жанру – від великої форми до малої).

Це видання є своєрідним підсумком роботи колективу Обласного організаційно-методичного центру культури. Воно послужить працівникам культури краю, науковцям, усім, хто цікавиться культурно-мистецьким життям краю.alt

Гарно провела презентацію бібліотекар відділу обслуговування Ужгородської центральної міської бібліотеки Андріана Гузак.

 

Ми в соцмережах


Публічні закупівлі