-
"Магія слова: вечір натхнення і драми"
-
В Ужгородській публічній бібліотеці відбувся музично-літературний вечір «Таємниці Сковороди».
-
«Тобі, Україно – моя шана і любов», під такою назвою в Ужгородській публічній бібліотеці пройшли патріотичні читання.
-
В Ужгородській публічній бібліотеці провели сесію гуманістичної освіти з розвитку життєвих навичок "Life Skills
-
Зустріч з книжковою блогеркою, письменницею та івент-менеджером Оксамиткою Блажевською
-
Творча зустріч з актором кіностудії ім.Олександра Довженка, живе в Парижі та працює актором в Театрі дю Солей – Анатолієм Переверзєвим.
В ГОЛОВНІЙ БІБЛІОТЕЦІ МІСТА ЗВІТУВАЛИСЯ ПРАВОЗНАВЦІ
Середа, 21 серпня 2019
Бути українцем – значить пишатися своєю країною. Є дати, які виражають дух народу, символізують його славне минуле, сьогодення і майбутнє. До їх числа, безсумнівно, відноситься і День Незалежності України, що відзначається щорічно 24 серпня.
Напередодні відзначення Дня Незалежності України, 21 серпня в Ужгородській центральній міській бібліотеці пройшли правові читання «Досягнення Міністерства юстиції України та його територіальних органів в умовах становлення незалежної правової держави».
Відкрила захід бібліотекар читального залу Андріана Гузак, наголосивши, що одним із основних напрямків бібліотечного інформування є вміння формувати національну свідомість та донести до молодого покоління, що любов та повага до своєї країни це одне з головних цінностей незалежної держави.
До проведення цього заходу приєдналися Головне територіальне управління юстиції в Закарпатській області, а саме, начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та освіти Леся Тимчук та головний спеціаліст відділу Владислав Товтин, а також Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області – начальник відділу комунікації та забезпечення доступу до публічної інформації Оксана Дудаш.
Леся Тимчук, розповіла присутнім про те, що завдяки проектам «Я маю право», «Чужих дітей не буває», «Стоп! Булінг», ініціативу уряду «Відповідальне батьківство», «Чесна платіжка» та ін. започаткованим Міністерством юстиції України зросла кількість людей, які більше стали обізнані в деяких правових питаннях, а також від штрафних стягнень держава отримала чималі кошти в державний бюджет.
Владислав Товтин наголосив на темі присяжних. А саме розповів хто такі присяжні, як ним стати, хто може бути присяжним та до розгляду яких справ залучаються присяжні.
Фахівець Регіонального центру Оксана Дудаш поінформувала учасників заходу про систему БПД на Закарпатті та зазначила, що право на безоплатну вторинну правову допомогу мають малозабезпечені, внутрішні переселенці, діти, жертви насильства, учасники бойових дій та ін. Первинну правову допомогу, тобто, консультації, роз'яснення, складання скарг, заяв (окрім процесуального характеру) мають усі громадяни України. О.Дудаш зазначила, що отримати юридичну підтримку можна, звернувшись до найближчих місцевих центрів та бюро правової допомоги, або зателефонувавши за єдиним контакт-номером системи БПД 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів в Україні. Захід пройшов в атмосфері діалогового спілкування.
-
Публічна інформація
-
Громадський інформаційний простір