-
"Магія слова: вечір натхнення і драми"
-
В Ужгородській публічній бібліотеці відбувся музично-літературний вечір «Таємниці Сковороди».
-
«Тобі, Україно – моя шана і любов», під такою назвою в Ужгородській публічній бібліотеці пройшли патріотичні читання.
-
В Ужгородській публічній бібліотеці провели сесію гуманістичної освіти з розвитку життєвих навичок "Life Skills
-
Зустріч з книжковою блогеркою, письменницею та івент-менеджером Оксамиткою Блажевською
-
Творча зустріч з актором кіностудії ім.Олександра Довженка, живе в Парижі та працює актором в Театрі дю Солей – Анатолієм Переверзєвим.
В УЖГОРОДСЬКІЙ МІСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ ЗВУЧАЛИ ВІРШІ КЛАСИКІВ ФРАНЦУЗЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Середа, 04 березня 2020
Сьогодні, 4 березня в Ужгородській центральній міській бібліотеці пройшла зустріч з відомим перекладачем французької літератури, доцентом кафедри полікультурної освіти та перекладу факультету історії та міжнародних відносин Ужгородського національного університету, членом спілки журналістів України – Віктором Петровичем Мотруком.
Народився Віктор Петрович на Волині і вже майже 40 років працює в УжНУ, У Яремчі минули шкільні роки майбутнього науковця, а юнацькі – в навчанні на факультеті романо-германської філології Чернівецького університету ім. Ю. Федьковича.
Доцент Віктор Петрович Мотрук викладає на кафедрі полікультурної освіти та перекладу, а у вільний час відкриває українському читачеві імена митців однієї з найбагатших світових літератур — французької. Можливо, саме тому колеги і друзі жартома називають його «закарпатцем із душею француза».
На зустрічі з студентами Ужгородського торговельно – економічного коледжу КНТЕУ представив свої переклади, зокрема останню видану книгу Теофіля Готьє «Ніч, дарована Клеопатрою», де зазначив, що цей твір вперше перекладений на українську мову.
Перекладацький доробок закарпатських письменників п. Віктора чималий На французьку мову були перекладені поезії Р. Офіцинського (у книзі «Жура журавлів» 10 поезій), В.Кухти «Мандрівка поета», М. Дочинця близько 10 поезій в електронному варіанті.
На запитання про стан і перспективи сучасної перекладацької школи Віктор Петрович назвав класиків – це Ф. Потушняк, С. Панько, Ю.Шкробинець та теперішніх перекладачів - Т.Ліхтей, А.Любка, та ін.
Цікавим фактом, яким поділився перекладач – це його листування з теперішнім президентом Франції Е. Макроном та подарунок від нього - найновіший тлумачний словник французької мови.
Протягом зустрічі Віктор Мотрук зачитував вірші класиків французької літератури.
-
Публічна інформація
-
Громадський інформаційний простір