1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
  • Презентація словацько-українського освітнього проєкту, який буде реалізовуватись на базі КЗ «Ужгородська публічна бібліотека» та КЗ «Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва».

  • В Ужгородській публічній бібліотеці відбулася презентація дитячих робіт «Світ очима дітей» студії образотворчого мистецтва «Золота палітра»

  • В Ужгородській публічній бібліотеці пройшла інтелектуально-розважальна гра до Дня Всіх Святих «Хелловін по-українськи»

  • Презентація книжок «Пісні українців Кубані» та «Пісні українців Мараморощини (Румунія)» Івана Хланти

  • В УЖГОРОДІ НА БАЗІ БІБЛІОТЕКИ РОЗПОЧАЛА СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ «ШКОЛА ВИХІДНОГО ДНЯ»

  • В Ужгородській публічній бібліотеці відкрилася унікальна фотовиставка на підтримку Всеукраїнської акції «Вшануй»


В УЖГОРОДСЬКІЙ ПУБЛІЧНІЙ БІБЛІОТЕЦІ ВІДЗНАЧИЛИ ЮВІЛЕЇ ІВАНА ЧЕНДЕЯ ТА ПЕТРА СКУНЦЯ

Напередодні відзначення ювілеїв Івана Чендея та Петра Скунця  в Ужгородській публічній бібліотеці пройшов літературний вечір – спогадів «Велетні закарпатського письменництва».

Ведучими заходу були бібліотекарка читального залу Андріана Гузак та поет, педагог, журналіст Михайло Бабидорич.

Ведучі  привітали присутніх і поділилися думками щодо величі постатей, ушанувати яких зібралася аудиторія. «Нині ми відзначаємо 100-річчя Івана Чендея та 80-річчя Петра Скунця – ювілеї двох великих українських письменників, громадських діячів…» з такими словами розпочався літературний вечір.

Запрошеними  гостями на заході були письменники, які товаришували і співпрацювали з ювілярами.

Закарпатський письменник, байкар, поет-пісняр Юрій Шип зазначив, що Іван Чендей, був сильною особистістю, який був вимогливим до себе, його принциповість вражала прямотою слова. З Петром Скунцем Юрій Васильович товаришував  і пам’ятає його як доброго друга, який мав незрівняний талант.

Іван Хланта  - фольклорист, літературознавець, бібліограф розповів шановній аудиторії цікаві відомості, про те, що Іван Чендей та Петро Скунць були не тільки прозаїками, але й фольклористами.

         На захід завітав мистецтвознавець, професор, академік Михайло Белень, який розповів,  про тісну співпрацю з Петром Скунцем, про те що саме він виготовив екслібрис до книг І.Чендея та П. Скунця.

Своїми спогадами та спільними проєктами поділився ужгородський вчений, педагог, поет Михайло Бабидорич.

На літературному вечорі звучали уривки з повістей Івана Чендея та вірші Петра Скунця, які декламувала бібліотекарка Світлана Дячук.

Доповненням до літературного заходу стала фотовиставка відомої ужгородської поетеси та педагога Ольги Тимофієвої «Життя в погляді».

На завершення заходу ведучі,  подякували всім, хто долучився до вшанування великих письменників і зауважили, що всі ми взаємопов’язані, тому поки є люди, що творять духовну ауру нашої нації, доти ми живемо і живе Україна.

Ми в соцмережах


Публічні закупівлі