1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
  • Зустріч з книжковою блогеркою, письменницею та івент-менеджером Оксамиткою Блажевською

  • Творча зустріч з актором кіностудії ім.Олександра Довженка, живе в Парижі та працює актором в Театрі дю Солей – Анатолієм Переверзєвим.

  • Вдячність студентам та куратору групи за сприяння в зйомках короткометражного фільму "Сон з минулого"

  • Екскурсія до бібліотеки

  • Інтелектуальна гра «Сторінками творчості Тараса Григоровича Шевченка»

  • В читальній залі Ужгородської публічної бібліотеки відбувся культурно-мистецький захід «Тарас Шевченко – геній пензля і пера»


З нагоди 150-ї річниці від дня народження А.Волошина в Ужгородській публічній бібліотеці пройшла краєзнавча година

17 березня виповнюється 150 років від дня народження видатного громадсько-політичного і культурно-освітнього діяча Закарпаття Августина Волошина. З нагоди цієї ювілейної дати сьогодні в читальному залі нашої бібліотеки пройшла краєзнавча година  «Августин Волошин – мислитель і борець за національну ідею».
Нині українці шанують і цінують Августина Волошина як видатного діяча Закарпаття,  який в умовах іноземного панування зумів консолідувати закарпатських українців на боротьбу за свою державність, інтегрувати їх у загально український національно-визвольний рух і цим заявити перед усім світом про існування карпатоукраїнського народу та його державотворчі змагання.
На захід було запрошено історика, професора, доктора богословських наук, викладача Карпатського Університету - Євгена Нікольського, який розповів студентам Ужгородський музичний фаховий коледж імені   Д. Є. Задора  про не легкий  життєвий та творчий шлях Августина Волошина, про його внесок як педагога, теоретика і практика педагогічної думки, організатора культурно-освітнього руху в Закарпатті та в першу чергу самовідданого священника.
Також на заході був присутній доктор історичних наук, професор УжНУ, член Національної спілки письменників України і Національної спілки краєзнавців України- Сергій Федака. Він є автором книг та наукових праць про Августина Волошина. Сергій Дмитрович долучився до розмови та поділився своїми думками, щодо видатного діяча Закарпаття.
 У своєму Заповіті, який Августин Волошин склав рівно 11 місяців перед своєю смертю, українському народу заповідав такі слова: «Із гарячої любови до тебе, народе мій, бажаю, щоб ти чим скорше обновив свою церковну і народну єдність і щоб в будучности не дав себе розбивати чужими інтересами»,  ці слова  й сьогодні, як ніколи, залишаються  актуальні.

 

Ми в соцмережах


Публічні закупівлі