• Презентація словацько-українського освітнього проєкту, який буде реалізовуватись на базі КЗ «Ужгородська публічна бібліотека» та КЗ «Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва».

• В Ужгородській публічній бібліотеці пройшла інтелектуально-розважальна гра до Дня Всіх Святих «Хелловін по-українськи»

"ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКІСНОГО ДОСТУПУ ГРОМАДЯН ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА ЕЛЕКТРОННИХ ПОСЛУГ"

25-26 листопада у Львові відбулася регіональна конференція

В конференції приймали участь група з Закарпаття:
- Галаговець Марина (Ужгородська центральна міська бібліотека);
- Яблонська Надія (Закарпатська обласна наукова бібліотека ім. Ф.Потушняка);
- Каста Ярослава (Відділ культури Ужгородської райдержадміністрації);
- Гаврош Олександр (Національна спілка журналістів України).

2-денна зустріч  бібліотекарів, представників влади, неурядових структур та журналістів виявилась ефективною та змістовною. Конференція була організована Львівською обласною універсальною науковою бібліотекою та ГО "Європейський діалог" за сприяння програми "Бібліоміст" та Міністерства закордонних справ Польщі по програмі "Підтримка демократії".
   І, як відзначали у своїх виступах представники Люблінського воєводства Войцех Дец та Грегож Хуніч, в переліку тенденцій е-урядування в Польщі  відмітні перспективи публічно-приватного партнерства, проектної діяльності, створення та підтримки е-платформи послуг публічної адміністрації (e-PUAP), тощо.
   Як відомо, попри складнощі впровадження ІТ у сфери державного управління, на сьогоднішній день в Україні:
- діють Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), розроблене й апробоване  програмне забезпечення для організації е-взаємодії;
адміністративні е-послуги представлені на веб-сайтах органів влади та місцевого самоврядування;
- за сприяння програми "Бібліоміст" проводяться тренінги на базі тренінгових центрів обласних бібліотек щодо практичного використання сервісів е-уряду;
- розроблені та апробовані навчальні курси "Е-урядування", "державна політика е-урядування", "Е-демократія", зокрема НУ "Острозька академія";
- через мережу бібліотек та НУО здійснюється надання громадянам доступу до офіційних документів, поширюється інформація про нові е-сервіси та послуги національного та регіонального рівнів, надається допомога з отримання адміністративних е-послуг, організовуються навчання громадян ефективному спілкування з владними структурами, здійснюється залучення громад до прийняття рішень на місцевому, регіональному та національному рівнях; тощо.
   І попри гіпер-актуальні проблеми кадрового, програмно-технічного чи ресурсного забезпечення, недовіру громадян, малу ефективність багатьох онлайнових сервісів і т.п. серед першочергових чинників впровадження технологій е-урядування учасники конференції відмічали необхідність спільної політичної волі, громадського контролю, налагодження партнерських зв'язків, впровадження спільних проектів із активним залученням бібліотек.
   А загалом, приємно відмітити, що з допомогою таких конференцій не лише влада, але й українські ЗМІ, громадські організації, громадяни по новому відкривають для себе сучасну  модернізовану бібліотеку, як активний та ефективний інструмент діалогу з владою.